Túra do pralesa a za svítícími červíky

Okolo Brisbane nejsou jenom pláže, ale také sem tam nějaký ten lesík. Dneska jedeme na výpravu do pralesa s vodopádem a jeskyní se svítícími červíky. Quest to nazval Hinterland trip.

Lístky na výlet do lesů Austrálie byly sice vyprodány během toho, co jsme čekali frontu na lístky do Byron Bay, ale naštěstí vypravili ještě jeden autobus a tak jsme mohli vyrazit. Je to měsíc, co jsem v Austrálii, letí to, zatím moje cesty vedly spíše na pláže k moři, proto se na trochu více přírody více než těším. Quest výlet rovněž přináší možnost seznámit se s dalšími mezinárodními studenty. Do míst, kam se dneska autobusem vydáme se nedá hromadnou dopravou dostat, ostatně jako kamkoli mimo města. Pro turisty z Evropy je to trochu nezvyk, neboť bychom očekávali, že kde je něco turisticky zajímavého, tam se bude dát dostat nějakým autobusem či vlakem. Tady buď máte auto nebo smůlu.

Společné foto a rozhled do kraje
Společné foto a rozhled do kraje, Zdroj: vlastní archiv

Opustili jsme dálnici a cesta se začala klikatit, zužovat a stoupat. Inu, kopečky Smajlík :D Po téměř třech hodinách strávených v autobuse stavíme na parkovišti a vydáváme se po betonové stezce na asi 200 m vzdálenou vyhlídku. Okolo nás tropickej les, ale žádný vedro Smajlík :D Výhled naprosto luxusní, koukáme se na obří kráter po sopce, lze vidět až na Byron Bay a nejvýchodnější místo Austrálie. Začíná to fajnově Smajlík :)

Springbrook national park

Já a vodopádJá a vodopád, Zdroj: vlastní archiv

Další zhruba hodinová jízda busem, kde řešíme drobnou dopravní nehodu – autobus se škrábnul s protijedoucím autem, kdo by to byl řekl, že v Austrálii budou mít tak úzký cesty Smajlík :D Vystupujeme a jdeme ne okružní cestu za vodopády pralesem. Jů. Vodopád je obrovskej a dole pod ním se prý můžeme vykoupat, takže vzhůru, tedy spíše vlastně dolů Smajlík :D Koukám po stromech, ale koaly nikde, potkáme jen pár ještěrek. Dole pod vodopádem fouká a je zima, že všichni berou na sebe bundy. Několik otužilců se vydává k patě vodopádu pro fotku, ale vodopád je tak velikej, že tam stejně jsou jen jako malý tečky. Zbytek cesty je bohužel uzavřen a tak se vracíme stejnou cestou nazpátek. Trochu škoda.

Jeskyně a svítící červíci

Jeskyně s červíkyJeskyně s červíky, Zdroj: vlastní archiv

Popojíždíme dále autobusem a postupně se začíná smrákat. Taková nevýhoda tady, že po páté je tma. Chvátáme tedy po okruhu, abychom ještě něco viděli. Dojdeme do jeskyně, kde jsou hlavní atrakcí svítící broučci. Ještě taková tma není, máme čas, tak probíháme celej okruh, uděláme několik fotek a vracíme se do tmy v jeskyni. Po chvíli rozkoukání vidíme spoustu světle zelených teček. Je to jako světlušky, ale tohle jsou červící na stropě jeskyně. Zkouším to fotit, moc to nejde, ale je to hezký Smajlík :) A pak už jen cesta domů. Snad podobných výletů bude více.

Poslední změna 25. 10. 2013, zobrazení: 1145.
Celkem 413 slov.
« předchozí článeknásledující článek »

articles Příbuzné články:

štítky Štítky:Gold Coast, Pláž, Prales, Quest, Studijní pobyt, Turistika, Zvířata
Pokud se Vám článek líbil, zazáložkujte jej prosím: Kliknutím na ikony můžete doporučit článek dalším lidem
 • Linkuj
 • Jagg
 • Topodkazy
 • Google
 • Facebook
 • vybrali.sme.sk
 • Mediablog
 • Topčlánky
 • Bookmarky.cz
 • Digg
 • TwitThis
 • Live