Kampus a O-week – University of Queensland

Jsem v Brisbane na University of Queensland na studijním pobytu, tak se pojďme společně trochu projít po kampusu.

KampusKampus, Zdroj: vlastní archiv

Kampus University of Queensland se rozléhá přes čtvrť St. Lucia (čti sant lůša) a pak ještě 2 jiné, ale to je daleko a všechny předměty mám tu. I tak to není vůbec žádnej drobeček a přejít z jedný strany na druhou zabere tak 20 minut. Centrum tvoří Great court, což je trávník a stromy s historickými budovami okolo. Studenti si tu posedávají na sluníčku či ve stínu. Pak je tu spousta dalších budov, více či méně modernějších, na kampusu, jak jsem už uvedl je také spousta dalších zařízení jako banka, kino, galerie výtvarného umění, pošta, kadeřník a také spousta fast foodů. Několik knihoven je otevřeno 24/7 a studentské unie chtějí přidat další. Pak je tu spousta sportovišť i venkovní vyhřejvanej bazén (vlezné přes poledne za 2 doláče). Nicméně tedy za vše se platí, ne jak v Praze na UKčku.

Kampus má také 3 velké zastávky MHDčka. 2 pro autobusy a jednu pro CityCat, což je přívoz obsluhující centrum města. Rychlá, spolehlivá doprava jezdící každou půl hodinku celej den do půlnoci. Máme tu také rybníčky s vodotryskem, pelikány, želvami a obecně všude na kampusu je spousta ptactva. Můj první dojem, byl prostě WOW, jako masakr. Zázemí pro studenty vynikající!

O-week

KampusKampus, Zdroj: vlastní archiv

Týden před začátkem školy se koná O-week, tedy otevírací týden určený především pro nové studenty. Koná se spousta povinných (hm, nic není vlastně povinný) a doprovodných přednášek nejenom o školním dění a životě v Austrálii. Spousta dalších přednášek týkající se kariéry a dalšího rozvoje se rovněž koná po celý školní rok. Zajímavé Smajlík :) Pro zahraniční studenty je O-week také první možností se seznámit s dalšími studentíky, dorešit zápis předmětů, rozkoukat se po kampusu a uklidnit se pocitem, že tu nejste jediný, kdo nic neví Smajlík :D. Vše je celkem dobře organizováno, ač tedy bych po zkušenosti s Maastrichtem některé věci udělal pro zahraniční studenty jinak – zatím neznám třeba žádného magisterského studenta, ani vlastně studenta ekonomie. Navíc na stránce se seznamem přednášek jsem se pořádně zorientoval až po skončení O-weeku Smajlík :D

První dojmy, první párty

KampusKampus, Zdroj: vlastní archiv

Důležitou organizací pro mezinárodní studenty je Quest. Pořádají společné výlety, párty, ale hlavně zde najdete parťáky na cestování a trávení volného času. Je tedy fakt, že se to často hodně skupinkuje, a tak Amíci jsou s Amíkama, Brazilčané s Brazilčanama, Evropané s Evropanama Smajlík :D Uvidíme, jak se to vyvrbí. Každopádně ač tu prej je zima, tak je tu celkem teplo, fajnové počasí, nádherný prostředí, těším se na cestování a školu, snad budou předměty stejně kvalitní jako zázemí. Jedna z nejlepších úvodních přednášek co jsme měli byla super už jen díky skvělý Australčance, co nám to přenášela, ten přízvuk maj někteří moc fajnovej Smajlík :)

No a první uvítací párty byla právě organizovaná Questem. Bylo to hlučené, ale seznámili jsme se tam s pár fajn lidičkama, takže snad brzy bude pohodová parta Smajlík :) Na párty to tu moc nevidím, alkohol je tu drahej a hlučný místa, kde neslyším souseda, mne moc nelákaj. Uvidíme, sranda musí bejt Smajlík :)

Poslední změna 8. 9. 2013, zobrazení: 924.
Celkem 481 slov.
« předchozí článeknásledující článek »

articles Příbuzné články:

štítky Štítky:Brisbane, Quest, Sport, Studijní pobyt, Zvířata
Pokud se Vám článek líbil, zazáložkujte jej prosím: Kliknutím na ikony můžete doporučit článek dalším lidem
 • Linkuj
 • Jagg
 • Topodkazy
 • Google
 • Facebook
 • vybrali.sme.sk
 • Mediablog
 • Topčlánky
 • Bookmarky.cz
 • Digg
 • TwitThis
 • Live