Párty, rugby a austalská zvířátka

V úvodním týdnu je tu spousta akcí pro nováčky a pro mezinárodní studenty je tu organizace Quest. Nabídli nám spoustu zábavy

Lidožravej krokodýl asi tříletejLidožravej krokodýl asi tříletej, Zdroj: vlastní archiv

O-Week (čti ou-vík), čili uvítací týden je tu od toho, aby se studenti seznámili se školou, poznali nové kamarády a spolužáky a vůbec poznali, co jim univerzita kromě akademického vzdělání nabízí. Pro mezinárodní studenty je zajímavá organizace Quest, která kromě picích večerů pořádá také výlety a kulturní události. Výhodou je, že zde potkáte další lidičky, kteří jsou tu stejně jako vy na semestr či dva a mají chuť cestovat a poznávat. Ale konec řečí okolo, budu dále mluvit o první uvítací párty, zápasu rugby a netradičních zvířátkách – tedy místní je potkávají často, ale pro mne a spoustu dalších přespolních, tedy vlastně „přesoceánských“ se jedná o zvířenu exotickou. Jako lákadlo je jeden takový tvor na obrázku Smajlík :)

Uvítací párty

Vezmeme to hezky chronologicky. Již v úterý se konala uvítací párty v centru města. Začátek v 21.00, tak jsem krátce po deváté chytnul autobus a abych tam před půl desátou byl. Cestou přistoupila skupina Amíků, z nichž jsem některé ráno už potkal. Jasná zpráva, že jedu správně Smajlík :) Do klubu vás zde pouští pouze na doklad, že vám je víc jak 18, ale má to jeden háček. Pro cizince funguje jenom pas nebo si musíte za asi 50 doláčů nechat vystavit spešl kartu. Studentská karta, ač na ni máte fotku, platnost a datum narození nefunguje. Pěkně na pytel. Dostali jsme kartičku na drink zdarma. Jednalo se o nějakou vodku s cranberry či co, ale stáli jsme na to frontu asi tři čtvrtě hodiny. Za barem jen 2 lidi, to je organizace. Bylo tu hlučno a nějaké karaoke. S Johnym jsme tu potkali Henryho (ze Švédska), Ingvild (z Norska) a Andyho (z Koreje).

Zjistili jsme, že hromadná doprava tu po půlnoci nefunguje (Brisbane je mrtvý), a tak musíte po svých, taxíkem nebo jako já mít ochotné spolubydlící, co pro vás přijedou Smajlík :)

Rugby – state of origin

Ve středu se hrál velkej zápas mezi Queensland a New South Wales (to jsou státy v Austrálii). Byl to velkej mač, protože QLD teď asi 8 let po sobě neprohrál, předtím zase dlouhou dobu nebyl poražen NSW. Nakonec jsem to sledoval doma, což mělo tu výhodu, že jsem se každou chvíli mohl zeptat, co se děje a bylo mi to ochotně vysvětleno. Taky jsem se dozvěděl, že rugby není jenom jedno, ale že je více levelů a také jsou různá pravidla. V zásadě je to brutálně kontaktní sport, ale nějak nikoho z pole neodnesli a krev nebyla. Je to i celkem živé, nakonec jsme vyhráli (QLD), ale zápas byl hodně vyrovnanej. Budu se muset někdy podívat naživo. Rudby tu pro ně je asi jako pro nás hokej.

Pohladíme si krokodýla!

Possum ve městěPossum ve městě, Zdroj: vlastní archiv

No a veselá zvířátka nakonec Smajlík :D Ve čtvrtek odpoledne nám přišli ukázat zvířátka – nějaké ještěrky, škrtiče, vačici? (possum), sovu a krokodýla. Mohli jsme si je pohladit a první dva i podržet. Takže mám fotečku s hadem okolo krku, jak hladíme krokodýla, či jak držím ještěrku s modrým jazykem. Sova měla naprosto úžasně jemný peří, není divu že pak není slyšet, když letí. A taky jako kejvala hlavou ze strany na stranu, jak do rytmu hudby, celkem hustý. Měli tam i černou ještěrku (Schingelback), která si najde partnera na celej život a když ten druhej zahyne, tak dlouhou dobu smutní. Jinak všechny tyhle zvířátka můžete v Austrálii potkat velice běžně i ve městě.

Poslední změna 5. 8. 2013, zobrazení: 914.
Celkem 545 slov.
« předchozí článeknásledující článek »

articles Příbuzné články:

štítky Štítky:Brisbane, Párty, Quest, Sport, Studentské slevy, Zvířata
Pokud se Vám článek líbil, zazáložkujte jej prosím: Kliknutím na ikony můžete doporučit článek dalším lidem
 • Linkuj
 • Jagg
 • Topodkazy
 • Google
 • Facebook
 • vybrali.sme.sk
 • Mediablog
 • Topčlánky
 • Bookmarky.cz
 • Digg
 • TwitThis
 • Live