Jak najít ubytování v Brisbane aneb bydlím po Australsku

Hledání ubytování v Brisbane šlo nakonec snadněji než jsem čekal. Jak to tu probíhá mnohé z vás zajímá, ale budu stručnej.

Výhled na Brisbane ze zápražíVýhled na Brisbane ze zápraží, Zdroj: vlastní archiv

University of Queensland nabízí pro své studenty ubytování přímo na kampusu, ovšem jedná se o ceny začínající na 450 AUD za týden. Fajn, je v tom u nějaké jídlo, ale i tak prostě mimo naše možnosti. Dle předchozích zkušeností jsem si stanovil cenový limit na 150 AUD za týden včetně služeb a internetu. Není problém sehnat ubytování na místě do 200, pod 130 něco najít je celkem zázrak, ale dá se, záleží, co chcete. Bavíme se o samostatném pokoji, Johny sdílí pokoj jako normálka v Praze za 110AUD.

Mezi základní kritéria výběru patří dopravní dostupnost do školy, vzdálenost do obchodu a typ domu – zda párty dům či něco poklidnějšího. Čím jste dále od centra a školy, tím cena logicky klesá.

Jak najít ubytování v Brisbane pro studenty

GoNow Family hostelGoNow Family hostel, Zdroj: vlastní archiv

Studentské ubytování se nejlépe hledá přes místní server Gumtree, ovšem odpovídat na inzeráty se dá pouze pokud jste v Austrálii. Dále je dobré uqrentals.com.au, flatmates.com.au, easyroommate.com a něco je i na facebooku. Je třeba mít australské číslo, neboť se často volá a domlouvá osobní návštěva. Tím pádem odpadá možnost si něco trvalého zajistit dopředu a jste odkázáni na dražší ubytování od agentur, které má ale zase fajn lokace. Zvolil jsem doporučovaný postup přijet dříve, bydlet na hostelu a chodit po nabídkách. Cestoval jsem buď na kole a do vzdálenějších míst pak autobusem.

První den jsem celé odpoledne hledal na netu, mailoval a telefonoval na předem vyhlídnutá místa. Poté jsem se vydal na prohlídky a celkem rychle jsem našel pěkné místo, které jsem vzal, abych měl klid. Spousta inzerátů je jen pro holky (stejný jako v Maastrichtu), už neplatných či lidé neodpovídají. Viděl jsem několik míst za zhruba stejnou cenu, byly ale obrovské rozdíly v lokaci, spolubydlících a typu. Nejlevnější jsem viděl za 105AUD, dokonce mi pak i týpek ubytko nabídl, ale byl to velkej studentskej párty house a díky velkému zájmu jsem čekal na odpověď několik dní. Doporučuje se vzít první pěkné, které vám padne pod ruku. Obvykle se tu platí nájem na 2 týdny do předu a také záloha ve výší 4 týdenního nájmu. Našel jsem ale i pána, kterému stačila na výpověď týden a záloha 100 AUD. První varianta je ale běžnější a je na to mít třeba připravené peníze k výběru, neboť bond se platí hotově.

Kde a jak bydlím?

Dům s malou zahradou a verandou je typický Queenslander, čili dům na sloupech. Bydlí tu se mnou 3 Australané, což beru jako velkou výhodu, ale nejsou studenti na UQ. Mají psa. Bydlíme hned u dálnice, ale moc to slyšet není. Asi 300-400m od domu je vlaková zastávka a autobusová stanice, což je luxus. Do školy mi jezdí 3 linky a trvá jim to 5 minut. Do obchodu to mám max. 15 minut, záleží kam jdu, ale mám tu i nejlevnější ALDI. Mám vlastní pokoj, nebyl zařízený, ale postel jsem sehnal zadarmo za odvoz a nějaká skříňka se tu taky našla. Máme krásný výhled na město.

Poslední změna 21. 7. 2013, zobrazení: 1104.
Celkem 491 slov.
« předchozí článeknásledující článek »

articles Příbuzné články:

štítky Štítky:Brisbane, Queenslander, Studijní pobyt, Ubytování
Pokud se Vám článek líbil, zazáložkujte jej prosím: Kliknutím na ikony můžete doporučit článek dalším lidem
  • Linkuj
  • Jagg
  • Topodkazy
  • Google
  • Facebook
  • vybrali.sme.sk
  • Mediablog
  • Topčlánky
  • Bookmarky.cz
  • Digg
  • TwitThis
  • Live