Kontrola na letišti a tipy pro svět protinožců

První odlišnosti nás čekaly už na letišti, poté jsme měli odvoz do města. Je tu trochu jiná zima.

Airport pickup od UQAirport pickup od UQ, Zdroj: vlastní archiv

Po příletu před sedmou hodinou ráno jsme stáli asi hodinu frontu na kontrolu našich pasů – můj nemohli nějak načíst, tak si mne vzali stranou, zkoumali to pod lupou a ptali se, co tam budu dělat a tak. Celkem nepříjemný pocit po dvaceti hodinách letu. Každý musí vyplnit také imigrační formulář, kde krom osobních údajů uvádíte, co s sebou vezete. Australani jsou dost přísní a tak je lepší zaškrtnout, že to máte a pak říci co to je. Jedná se především o léky, oříšky, maso, ovoce apod. Už v letadle pouští video, jak zapomenete v batohu jablko a platíte 200 AUD pokutu! Nakonec prošlo všechno kromě baget, protože tam byl salám. Jakékoli maso, které není v konzervě neprojde. Pak nám ještě batohy očuchal pejsek, co hledá nějaký biohazard materiál či co a bylo.

Odvoz z letiště a zima v Brisbane

Míříme do centra BrisbaneMíříme do centra Brisbane, Zdroj: vlastní archiv

UQ nabízí zdarma odvoz z letiště, což se vyplatí, protože jinak to je tak 35 doláčů. Krom nás pán nabíral ještě Němku a Němce a jelo se. Tedy nastartoval, pak dvakrát vyběhl z auta pro uvítací papíry od kolegyně a trochu nám něco řekl o Austrálii a Brisbane. Jakože třeba v centru města jsou ulice které nesou ženská jména kolmá na ulice, která nesou mužská Smajlík :) Či že je lepší se podívat na sever do konce října, jinak tam pak bude už moc teplo. Také doporučil vzít první ubytování, které se nám bude líbit, protože teď spousta studentů přijíždí do města. Ale tak o tomhle ještě budu psát.

Je 4. července, tady je počasí na kraťasy a tričko! Tedy prý před týdnem pršelo a tak. A je pravda, že k ránu jsou tak 4 stupně, takže mikina a kalhoty se opravdu hodí. Většinou tu v domech nemají topení, tak spacák je taky fajn Smajlík :D V Austrálii se jezdí vlevo a je tu masakr provoz, protože jako cena benzínu je nižší než u nás (jen přepočtete kurz) nehledě na mnohonásobně vyšší kupní sílu obyvatel. Pro kolo to moc město není – cyklostezky teprve rostou a doprava je dosti hustá, musíte mít vždy helmu.

Většina domů tu je Old Queenslander, takže jednopodlažní dům na sloupech kvůli vodě. Pod domem je harampádí a někdy se tam už teď dělá další byt a pronajímá (ideální pro studentské levnější bydlení). Domy mají často malou zahradu a chodníky jsou tu jako z americkejch filmů – metr široká betonová cestička a od plotu a od silnice to dělí metrové pruhy trávy. Brisbane je celkem kopcovité město, a to dosti náhodným způsobem, takže když někam jdete, tak předem netušíte, kde na ten kopec narazíte Smajlík :D Vše je tu zelené i teď v „zimě“.

Poslední změna 13. 7. 2013, zobrazení: 1158.
Celkem 436 slov.
« předchozí článeknásledující článek »

articles Příbuzné články:

štítky Štítky:Brisbane, Jízda vlevo, Queenslander
Pokud se Vám článek líbil, zazáložkujte jej prosím: Kliknutím na ikony můžete doporučit článek dalším lidem
 • Linkuj
 • Jagg
 • Topodkazy
 • Google
 • Facebook
 • vybrali.sme.sk
 • Mediablog
 • Topčlánky
 • Bookmarky.cz
 • Digg
 • TwitThis
 • Live